Kézművesvásár

Bethlendi Farkas utca2Ahogy minden évben, úgy idén is a Kolozsvári Magyar Napok ideje alatt a Farkas utca fesztiválutcaként üzemel: népzene, operett, változatos könnyűzenei műfajok kavalkádja várja majd az érdeklődőket az itt felállított színpad vonzáskörzetében.

De nem csak a zene miatt érdemes felkeresni a fesztiválutcát, hanem azért is, mert itt a fesztivál lelke. Kézművesvásár, borudvar, gyermekprogramok, pódiumbeszélgetések, múzeumok sétánya, könyvvásár, színházi sátor és ételek/italok gazdag felhozatala várja a látogatókat. Szinte valamennyi helyi magyar intézmény képviseli magát valamilyen programmal, ugyanakkor Magyarországról is érkeznek programszervezők.

A Frkas utca kézművesei:

Ambrus Zsolt Csíkszereda – Miercurea Ciuc
András Benkő Eszter Csíkszereda – Miercurea Ciuc
Balázs Éva Körösfő – Izvorul Crișului
Bálint Árpád Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Balla Károly Szék – Sic
Bámbó István Marosvásárhely – Tg. Mureș
Magyarosi Katalin Kolozsvár – Cluj-Napoca
Barabás Rózália EV Erdőszentgyörgy – Sângiorgiu de Pădure
Bartalis Lekvárok
Békési Attila Szászfenes – Florești
Bertalan Réka Csíkszereda – Miercurea Ciuc
Biró Erzsébet Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Bodea Mircea și Aurora Kolozsvár – Cluj-Napoca
Csetri Dénes Kőrispatak – Crișeni
Csiszer Zoltán és Gabriella Kolozsvár – Cluj-Napoca
Csomós Tünde Timea és Nagy Lázár Kincső Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Dávid Ildikó Bodos – Bodoș
Deák Csaba Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Deák György Székelykeresztúr – Cristuru Secuiesc
Delikates Design Csíkszereda – Miercurea Ciuc
Deme Lóránt Érmihályfalva – Valea lui Mihai
Demeter Márta Kolozsvár – Cluj-Napoca
Demeter Piroska Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Domokos Erika Kolozsvár – Cluj-Napoca
Erdélyi Kézmíves Céh – Breasla Meșteșugarilor din Transilvania Guild of Transylvanian Craftsmen
Emil Milășan Marosszentanna – Sântana de Mureș
Erdély Szeréna Kolozsvár – Cluj-Napoca
Fábián Dénes Korond – Corund
FAUNA – Oláh József Barót – Baraolt
Felszegi Lóránt Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Felszegi Melinda Szamosújvár – Gherla
Ferencz Zsolt Marosvásárhely – Tg. Mureș
Ferenczi Katalin Tacs – Tonciu
Fülöp Gál László Árapatak – Araci
Gál Erzsébet Piroska Bánffyhunyad – Huedin
Gáspár Péter Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Gedő katalin Árkos – Arcuș
Gercsenyi Blanka Csíkszereda – Miercurea Ciuc
Goga Béla Gyergyószentmiklós – Gheorgheni
Grigorovici Eugen Kolozsvár – Cluj-Napoca
Bucur Sorin și Izabela Dés – Dej
Györfi Angéla Béta – Beta (HR)
Háromszéki Kézművesek és Népművészek Egyesülete Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Helvien Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Ilyés Márton Szék – Sic
Irsai László Zsolt (Zacsek) Kolozsvár – Cluj-Napoca
Irsai Zoltán Kolozsvár – Cluj-Napoca
Istók Alice Kolozsvár – Cluj-Napoca
Iza Oana –  Andreea Tölgyi Kolozsvár – Cluj-Napoca
Jakab Hadnagy István Kézdivásárhely – Tg. Secuiesc
Jakab Orsolya Kolozsvár – Cluj-Napoca
Kányádi Vilma es Tőszegi Borbála Nagygalambfalva – Porumbenii Mari
Kepes Csaba Torda – Turda
Kilyén Irma / Kilyén József Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Kis Dániel és Demeter Miklós Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Kardán Annamária Kolozsvár – Cluj-Napoca
Kis Lukács Éva Magyarkapus – Căpușu Mare
Könczey Emőke Kolozsvár – Cluj-Napoca
Koronka Illa Mária
Kőszeghi István Nagybánya – Baia Mare
Kovács Anna Székelyvarság – Vărșag
Kovács Béla Barót – Baraolt
Kovács Jolán Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Kulpinski Laszlo Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Kun Árpád Zsolt Kolozsvár – Cluj-Napoca
Lacza Luca Budapest – Budapesta
László Judit és Richard Kolozsvár – Cluj-Napoca
Lőrincz Izabella Marosvásárhely – Tg. Mureș
Luka Szabó katalin Csíkszereda – Miercurea Ciuc
Máté Péter Kolozsvár – Cluj-Napoca
Máthé Imre Levente Korond – Corund
Mátyás Judit Aranka Angyalos – Angheluș
Mircea Crăciun București – Bukarest
Nádudvary László és Mária Kolozsvár – Cluj-Napoca
Nagy Ernő Gyergyoújfalu – Suseni (HR)
Nagy Éva Varsolc – Vârșolț
Nagy István Marosvásárhely – Tg. Mureș
Nagy Pista Szék – Sic
Nagy Tibor Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Nagy Zsófia Kolozsvár – Cluj-Napoca
Páll Barnabás Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Pásztor Krisztina Kolozsvár – Cluj-Napoca
Péter István Zetelaka – Zetea
Polyák Imre Kecskemét, Hungary
Pozsár Júlia Kolozsvár – Cluj-Napoca
Pozsony Katalin Rita Kolozsvár – Cluj-Napoca
Reha Mark Szatmárnémeti – Satu Mare
Rigo Attila Bonchida – Bonțida
Rigo Csilla Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Rodica Milasan Marosszentanna – Sântana de Mureș
Sályi Róbert és Panna Szatmárnémeti – Satu Mare
Simon Csilla Kolozsvár – Cluj-Napoca
Sólyom Zsuzsanna Csíkszereda – Miercurea Ciuc
Studcoop Kolozsvár – Cluj-Napoca
Szabó Dénes Székelyszenterzsébet – Eliseni
Szabó Erzsébet Felsőboldogfalva – Feliceni
Szabó Tünde Kolozsvár – Cluj-Napoca
Szabó Zoltán Csíkszereda – Miercurea Ciuc
Szallós Erzsébet Magyarvista – Viștea
Szallós Eszter Magyarvista – Viștea
Szalma László Zsolt Kolozsvár – Cluj-Napoca
Szántó József Kézdivásárhely – Tg. Secuiesc
Szarka Panna Borbála Marosvásárhely – Tg. Mureș
Székely Brigitta Kovászna – Covasna
Szekernyés Péter Martin Kolozsvár – Cluj-Napoca
Szekrényes Attila Kolozsvár – Cluj-Napoca
Szél Enikő Kolozsvár – Cluj-Napoca
Szénási-Papp Zsolt Szászfenes – Florești
Szilveszter Éva Zsuzsánna Székelykeresztúr – Cristuru Secuiesc
Szőcs Levente és Bálint István Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Szotyori Mária Marosvásárhely – Tg. Mureș
Tasnádi Klára Szék – Sic
Telegdy Zoltán Budapest – Budapesta
Textilia Egyesület Szék – Sic
Török Tünde Kolozsvár – Cluj-Napoca
Tóth Csaba Szováta – Sovata
Vancea Mihalcea Andra Sally Dés – Dej
Varga Géza Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Végh Éva és Szakács Éva Kolozsvár – Cluj-Napoca
Verche Vandana Kolozsvár – Cluj-Napoca
Veres Ferencz Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Vincze Gyula Kolozsvár – Cluj-Napoca
Volloncs Maria Torja – Turia (CV)
Vörös Anikó Budapest – Budapesta
Vrabie Kovacs Zsolt Sepsiszentgyörgy – Sfântu Gheorghe
Zillmann Zsuzsa Marosvásárhely – Tg. Mureș
Gheorghe Ioan Pop Máramaros – Maramureș
Mihai Andrei Kolozsvár – Cluj-Napoca
Molnár Zsolt Kolozsvár – Cluj-Napoca
Pál Kálmán Székelyudvarhely – Odorheiu-Secuiesc
Rita Both
Rus Elisabeta Ecaterina Torda – Turda
Miklós András
Monica Borsai Kolozsvár – Cluj-Napoca